ZWIEDZANIE

Poczujesz prawdziwą głębię we wnętrzu obrazów, a chmury rozciągną się nad rozkołysanym morzem. Wszystko jest w nieustannym ruchu, mimo, że czasem to widok „martwej natury”.

Niech u Cezanne promienie słońca ogrzewają „Dom wisielca”, zobacz poranną mgłę w „Impresji, wschód słońca” czy pójdź na pole maków Moneta. Niech tancerki Degas’a tańczą tylko dla Ciebie. Przejdź wybrzeżem przy zacumowanych łodziach z Berthą Morisot, a Pissarro pokaże naturę malowanych pól. Podziwiaj Wezuwiusz z Nittisem czy bądź członkiem polowania z gromadą psów gończych Molinsa. Tak naprawdę, to zobacz obrazy z pierwszej historycznej wystawy Stowarzyszenia Anonimowego Spółki Akcyjnej Artystów: Malarzy, Rzeźbiarzy, Rytowników i Litografów – tak niezbyt chwytliwie się nazwali.

W prezentowanych obrazach,  odkrywamy detale dalszego planu albo odnajdujemy elementy, na które do tej pory nie zwróciliśmy żadnej uwagi. Wystarczy założyć okulary 3D, aby wybrać się w niesamowitą podróż po świecie sztuki.

Przyjdź i osobiście zobacz przełomową wystawę w historii sztuki, która odbyła się 150 lat temu w Paryżu przy Boulevard des Capucines 35, w dniach 15 kwietnia – 15 maja 1874 roku. Był to przełom a ówczesne gazety krytykowały to wydarzenie. Najsłynniejsza recenzje niech nas zachęcą aby zderzyć się z rzeczywistością. Louis Loroy: „IMPRESJA! Wrażenie! Oczywiście. Gdzieś w tym musi być wrażenie. Cóż za swoboda…, cóż za elastyczność stylu! Tapeta na wczesnym etapie jest znacznie bardziej ukończona.” A „Wiadomości z Wystawy” w LA PATRIE, tak rekomendowały:

„ Na Boulevard des Capucines jest wystawa NIEPRZEJŚCIOWYCH, a raczej można by rzec LUNATYCZNYCH, o której już wam mówiłem. Jeśli chcesz się dobrze bawić i masz chwilę do stracenia, to nie przegap tego”.

Informacje dotyczące zwiedzania:

Zwiedzanie wystawy rozpoczyna krótkie wprowadzenie w jaki sposób oglądać obrazy by zobaczyć wszystkie ich walory.

Orientacyjny czas zwiedzania wystawy wraz z wykładem to ok. 60 minut.

Wskazany na bilecie dzień i godzina oznacza czas rozpoczęcia wprowadzenia – omówienia sposobu oglądania oraz przyzwyczajenia mózgu do przetwarzania obrazów w 3D – ok. 10 minut. Zapraszamy do przybycia ok. 15 minut wcześniej przed wskazaną godziną na bilecie.

Przy wejściu na teren wystawy należy odebrać jednorazowe okulary 3D.