O WYSTAWIE

Mamy ogromny zaszczyt poinformować, że zgodnie z obietnicą jest już w Polsce NIEZWYKŁA NOWA WYSTAWA 3d. W zasadzie możemy powiedzieć, że podwójnie niezwykła, bo oprócz przedstawienia jej w formie obrazów 3d Anaglif Red/Cyjan, to dodatkowo obrazy znajdujące się na wystawie. Z okazji przypadającej w tym roku 150 rocznicy Pierwszej Wystawy Impresjonistycznej w Paryżu, zapraszamy do zobaczenia przetworzonych do trójwymiaru obrazów, które były prezentowane 15 kwietnia – 15 maja 1874 roku w Paryżu.

Niezwykła wystawa 3d: 150 rocznica Pierwszej Wystawy Impresjonistów (obrazy z wystawy w 1874 roku) przybywa do Katowic. Jak zwykle można ją zobaczyć w tym samym miejscu: Hotel CAMPANILE, 40-028 Katowice, ul. Sowińskiego 48 NALEŻY JEDNAK PAMIĘTAĆ, iż celem tej wystawy jest zmiana postrzegania kolejności planów. Zastosowana technika ANAGLIPH umożliwia nam spojrzenie na te dzieła od ostatniego planu do pierwszego. Na nowo odkrywamy detale i zauważamy jak wiele szczegółów nam umknęło z oryginału.

Dodatkową wartością są ciekawe doznania estetyczne wynikające z zastosowania „trójwymiaru”. Należy jednak pamiętać, że nie widzenie trójwymiarowe jest celem wystawy, tylko lepsze poznanie dzieła i zachęcenie do nowego, pełnego spojrzenia na oryginał.
TYLKO PRZEZ 2 DNI! 25-26 maja 2024 roku, pierwszy raz w Polsce i pierwszy raz w Katowicach pojawi się jedyna tego typu wystawa w Europie. Jest to nowa i nie prezentowana jeszcze w Polsce wystawa z dziełami, które przedstawione były 150 lat temu podczas Pierwszej Wystawy Impresjonistów w Paryżu w studio Nadara przy Boulevard des Capucines 35.

Zobacz na własne oczy dzieła mistrzów prezentowane podczas Pierwszej Wystawy Impresjonistów w trójwymiarowej wersji, gdzie dzieła malarzy zyskały jeszcze większą głębię, ekspresję i wyeksponowały ostatni plan, podkreślając mistrzowską perfekcję w detalach.

Pejzaże, martwa natura, portrety na wyciągnięcie ręki. Blisko 60 dzieł malarzy członków Stowarzyszenia Anonimowego Spółki Akcyjnej Artystów: Malarzy, Rzeźbiarzy, Rytowników i Litografów przetworzono do wersji 3D z użyciem technologii anaglif red-cyjan. Cezanne, Monet, Morisot, Pissaro, Renoir, Sisley oraz Attendu, Astruc, Boudin, Brandon, Bureau, Cals, Colin, Guiallumin, Lepic, Lepine, Molins, Nittis oraz Rouart spotkaj najbardziej znane nazwiska w świecie sztuki już w weekend 25-26 maja w Katowicach. Zobacz świat, ukazany przez artystów„buntowników” reprezentujących różne spojrzenie na rzeczywistość i sztukę przenosi się na ich obrazy, wpływając na osiągnięcie oczekiwanej końcowej wizji kompozycji.